Головна Освіта Культура Спорт Новини Історія Студентське життя Фотогалерея Контакти
+

e6d96ac7
Меню
Головна
Освіта
Культура
Спорт
Новини
Історія
Студентське життя
Фотогалерея
Контакти
Новини
16.06.2011

Відбулися зустрічі випускників.

 

детальнiше...
16.06.2011

Бентежна мить прощання

детальнiше...
переглянути усi оголошення...

Головна / Студентське життя

Студентське життя
Студентська рада БДТ: бажаємо добро творити
 

Однією з невід’ємних складових демократії є самоврядування. У нашому технікумі воно має свої традиції. Студентське самоврядування БДТ розшифровується так: бажаємо добро творити ! Адже ми намагаємось зарекомендувати себе з найкращого боку: наші постійні творчі, виховні, навчальні ініціативи вітаються студентською громадою та педагогічним колективом.
Головне завдання студради –надати можливість кожному студентові відчути, що саме він може прийняти рішення, важливі не лише для себе, а й для колективу.
Тому пропонуємо деякі концептуальні ідеї та заходи для покращення і закріплення злагодженого існування студентського колективу як ініціативної, демократичної, європейського характеру інституції. Студентська рада планує та  проводить такі реформуючі заходи:
1.     Навчальні:
  • надання постійної кваліфікованої допомоги студентам, які з тих чи інших причин не встигають у навчанні;
  • заохочення тих студентів, які добре навчаються та беруть активну участь у громадському житті навчального закладу, міста, району, області;
  • збільшення кількості проведення різноманітних навчальних, виховних та розважальних програм.
2.     Культмасові:
  •   запроваджена злагоджена робота студентської радіолінії з регламентом інформативних, навчальних, виховних та розважальних програм;
  •   створена службу довіри;
  •   збільшена кількість культурно – масових заходів, вечорів відпочинку, аби відволікти студентів від шкідливого впливу зовнішнього середовища;
  •   розширена мережа гуртків та секцій.
 Усе сказане – це наше надбання. А і планів на майбутнє, які неможливі без ініціативних, творчих, цілеспрямованих і енергійних студентів, ще дуже багато ! Якщо ви саме такі, приєднуйтесь і разом ми станемо рушійною силою,  яка творитиме добро ! 
 

Тонка межа 

Ви ніколи не замислювались, як словом чи вчинком можна вмить змінити своє майбутнє? Звичайно, в яку сторону його змінювати, вибір, напевно, за нами. Саме напевно, адже інколи ми, роблячи якісь незначні порушення, вважаємо, що «пронесе», «всі так роблять», «якось воно буде»… І дійсно, в результаті виходить, що «якось» ми проживаємо вічність довжиною в життя. Роблячи неправомірний вчинок, свідомо чи разом з усіма, «ламаємо» собі та дорогим нам людям все життя. Саме тоді хочеться повернути все назад, виправити те, що накоїли, та щиро собі пообіцяти: «Все. Більше ніколи!». Але вже запізно…

     Жахливим є те, що злочинність серед неповнолітніх сьогодні є домінуючою серед вчинених злочинів взагалі. Злочинність – це соціальне зло. Злочинність неповнолітніх – багаторазово збільшене зло. Адже, як свідчить статистика, понад 70 % злочинів неповнолітні вчиняють у групі. От вам і «стадний інстинкт» ! А якщо врахувати похибку статистики (окремі учасники групових злочинів не притягаються до кримінальної відповідальності або ж залишаються невідомими правоохоронним органам), можна стверджувати, що вчинення злочину підлітком – одинаком – швидше виняток, ніж правило, хоча й у таких випадках завжди наявний вплив на неповнолітнього правопорушника  когось зі сторони…

   Проведені дослідження свідчать, що фактично усі підлітки наслідують того, хто є для них «авторитетом», а вони у кожного різні… Додайте ще невпевненість у собі, емоційну нестійкість, орієнтованість на групу чи на окремих осіб в ній, «пропаганду» засобів масової інформації. Так важко розрізнити добро і зло, межа така тонка.  Антигромадські риси та якості особистості завжди переплітаються та взаємодіють із позитивними рисами та якостями. Абсолютно негативних особистостей немає навіть серед найбільш закоренілих злочинців, не говорячи вже про юнацтво. Адже всі ми народжуємось невинними дітьми і лише те, що нас оточує, робить нас такими, якими ми є!
    Жахливим є те, що багато хто з неповнолітніх вірить у свою безвідповідальність, «прикриваючись» ще юним віком. Але не все так однозначно! Неповнолітній – особа у віці до 18 років. Особа вважається такою, що досягла повноліття не в день народження, а починаючи з наступної  доби. Кримінальна відповідальність настає за умови, що діяння вчинила особа, якій виповнилось 16 років. За найбільш тяжкі злочини кримінальна відповідальність встановлена з 14 років. Але не все так однозначно. Адже неповнолітній вік є лише пом’якшуючою обставиною і, виходячи з цього, неповнолітньому може бути призначено менш суворе , ніж дорослому, покарання за аналогічний злочин, але відповідати все ж доведеться. До речі в країнах ЄС за деякі злочини дітей відповідають батьки або опікуни. У нас законодавча база є  дещо гуманнішою. Але подальше життя людини, яка притягувалась до кримінальної відповідальності, в нас менш захищене. Практично неможливо влаштуватись на відповідальну й високооплачувану роботу, проблематично зняти пристойне житло, бо  клеймо «був засуджений» не зітреш.
      Зараз ви перебуваєте у технікумі та маєте можливість вчитись і зростати в сприятливих умовах. У вас завжди є вибір чому присвятити вільний від навчання час: піти на тренування у спортивну секцію, відвідати Інтернет-клуб, взяти участь у різноманітних громадських заходах та акціях, чи просто потанцювати з друзями на дискотеці. Головне - розуміння того, що межа надзвичайно тонка, а правопорушення  може зруйнувати усе подальше життя. А ти стільки всього хочеш встигнути! Закінчити технікум, піти вчитись далі, влаштуватись на престижну роботу, закохатись на все життя і жити, жити… Це все можливо. Головне пам’ятай, що ти - Людина!


 Важливою складовою праці педагога є виховання підростаючого покоління. У стінах технікуму для мене обов’язки керівника групи не стали чимось особливим. Але це тільки на перший погляд…Насправді, аналізуючи пройдене, можу з упевненістю сказати, що це був абсолютно новий етап у житті.

   Мабуть, сьогодні, дивлячись на цілком дорослих, змужнілих юнаків та красунь – дівчат, важко собі уявити, якими вони були перші дні, тижні та місяці у стінах технікуму. Неможливо без усмішки згадати, як потрібно було водити моїх вихованців коридорами технікуму, шукаючи потрібну аудиторію; як відбувався процес формування студентського колективу; яким непростим був для дітей зовсім інший рівень вимог до їх знань…
Як і кожен керівник, я мріяла, аби моя група була найкращою або, принаймні, не гіршою за інші. Та за роки класного керівництва я зрозуміла, що немає гарних та поганих студентів, добрих і не дуже груп. Просто кожен з вас був індивідуальний, різний та неповторний. І це я пам’ятатиму завжди!
    Ви у мене - найкращі! Я бажаю Вам щасливої життєвої стежини, безхмарного неба та лише вершин, які ви обов’язково підкорите!